Zaznacz stronę

W życiu każdego właściciela nieruchomości przychodzi taki moment, w którym trzeba zainteresować się remontem. Zależy od tego wiele czynników:

  • wiek nieruchomości,
  • stan techniczny nieruchomości,
  • przeznaczenie nieruchomości.

O tym czy zdecydujemy się na remont często decydują za nas kwestie finansowe. Jeżeli możemy sobie pozwolić na remont to wykonujemy go zwykle możliwie najszybciej – zanim pojawią się pierwsze problemy z tytułu źle użytkowanej nieruchomości i koszty remontu zaczną gwałtownie rosnąć. Jeśli zaś z jakiś względów na remont nie możemy sobie pozwolić warto samemu spróbować naprawić to co wymaga natychmiastowej interwencji. Tylko w przypadku gdy zareagujemy wystarczająco szybko może udać nam się naprawić zepsutą rzecz, zanim będzie to nieopłacalne.

Przykładowe sytuacje.

Jeżeli okna, które zostały zamontowane w budynku są nieszczelne i szczególnie zimą dają nam się we znaki wiejące wiatry – zamiast wymieniać całą stolarkę możemy w miejscach łączenia okna i ściany przejechać warstwą silikonu. Uszczelni to okna i sprawi, że ciepło nie będzie tak łatwo ulatywało z mieszkania. Jeżeli nie możemy sobie pozwolić na nowe okna, to niejednokrotnie takie rozwiązanie pomoże w zabezpieczeniu mieszkania niewielkim kosztem.

remonty OlsztynElementem remontu i odświeżenia wnętrza jest również przemalowanie pomieszczeń. Koszt takiej usługi zależy od profesjonalizmu ekipy malującej, regionu Polski, w którym mieszkamy, a także wielkości powierzchni i jej prostoty (braku skosów, trudnych do malowania miejsc, wysokich sufitów…). Żeby oszczędzić pieniądze możemy sami pomalować nasze wnętrza. Oczywiście może to być odrobinę uciążliwa praca, jednak w zasadzi jest to jeden z najłatwiejszych elementów remontu i większość ludzi właśnie te działania wykonuje samodzielnie.

W przypadku całkowitego remontu mieszkania czy domu, warto obniżać koszty. Jednym z takich elementów, które obniżą koszty znacząco i nie są trudne do wykonania jest samodzielne przeprowadzenie elementów rozbiórki. W przypadku gdy zależy nam na remoncie łazienki czy kuchni- samodzielnie możemy zerwać kafle i wyczyścić pomieszczenie. Dzięki temu glazurnik będzie zobowiązany tylko do wykonania własnej pracy, bez konieczności dodatkowych działań rozbiórkowych.

Najbardziej pilną sprawą i taką, która faktycznie zmusza każdego do pomyślenia o remoncie są zwykle wypadki. Może to być np. pęknięta rura, która sprawia, że cały dom zostaje zalany i musimy go wysuszyć i wymienić cześć sprzętu albo inne niezależne od nas sytuacje losowe, np. wybicie okna przez wandali albo burza, która zrywa nam dach.

W przypadku gdy musimy zmierzyć się z takimi ciężkimi sytuacjami, które wymagają niejednokrotnie natychmiastowej reakcji warto trzymać gdzieś w zanadrzu kontakt telefoniczny do osoby, która w profesjonalny i rzetelny sposób potraktuje naszą sytuację. Zachęcamy do szukania sprawdzonych usługodawców, szczególnie dobrym pomysłem jest popytanie znajomych i skorzystanie z usług polecanych pocztą pantoflową. albo z rzetelnych firm jak: Davido.