Zaznacz stronę

Gotowe projekty domów cieszą się całkiem dużym zainteresowaniem i choć są one piękne, to niektórym z nas marzy się całkowicie indywidualny projekt domu, jakiego nie będzie mieć nikt inny. Jakie plusy ma zdecydowanie się na indywidualny projekt domu? Jakie miejsca w Warszawie mogą być najciekawsze?

Własny projekt domu – zalety

Decydując się na projekt domu, często musimy brać pod uwagę plany zagospodarowania przestrzennego. Oznacza to, że gotowy projekt, który nam się najbardziej spodobał ze wszystkich w katalogu, może danych wymagań nie spełniać. Z kolei wykonanie projektu indywidualnego pozwala na pełne dopasowanie go zarówno do upodobań inwestora, jak i do określonych wymogów. 

Pamiętajmy o tym, że nie istnieją działki idealne. Każda z nich ma swoje wady i zalety, do których projekt gotowy mógłby czasem nie przystawać. Dobranie profesjonalnego architekta, który doradzi nam najlepsze rozwiązania, sprawi, że indywidualnie zaprojektowany dom będzie najbardziej ukrywał wady i eksponował atuty terenu.

Masz pomysł na instalację np. oszczędzającą wodę? Gotowe projekty domów mogą być całkowicie nieprzystosowane do Twoich pomysłów, podczas gdy w projekcie indywidualnym można wszystko ze sobą zgrać tak, by użytkowanie domu nadal było komfortowe i bezpieczne.

Masz większy niż w przypadku gotowego projektu wpływ na to, jak ostatecznie będzie wyglądać Twój dom. We współpracy z architektem określasz jego kształt, materiały, układ funkcjonalny i wiele innych. 

Chociaż ogólnie projekt indywidualny domu może być dużo droższy niż projekt gotowy, istnieje możliwość rozplanowania wszystkiego tak, aby koszty budowy były jak najmniejsze. Oprócz tego, obok obniżenia kosztów tworzenia domu, liczy się również wprowadzenie rozwiązań, dzięki którym jego późniejsza eksploatacja również będzie bardziej oszczędna, niż w przypadku tradycyjnych domów. Jeśli zatem cenisz sobie energooszczędność, zgodność z naturą i niebanalne rozwiązania, indywidualny projekt domu będzie dla Ciebie rozwiązaniem indywidualnym.

indywidualny projekt domu pod Warszawą

Wybór działki w Warszawie – jakie miejsce będzie najlepsze?

Tak naprawdę nie ma czegoś takiego, jak najlepsze miejsce. Możemy wybierać pod kątem bliskości do centrum, podłączenia do mediów, czy też odległości od przystanku metra itd., lecz prawda jest taka, że to, co dla jednych jest udogodnieniem, dla innych będzie wadą. Mimo wszystko postaramy się podać przykłady kilku miejsc, jakimi warto się zainteresować, wybierając dla siebie najlepszą działkę w centrum Warszawy lub poza nim.

Jeszcze raz podkreślamy: wybór jest kwestią indywidualną. Miejmy też na uwadze to, że Warszawa to prężnie rozwijające się miasto, a warunki życia w danej dzielnicy w ciągu kilku lat mogą ulec zmianie, wybierajmy zatem z rozwagą. 

Rembertów

To miejsce spodoba się wszystkim, którzy pragną cichego i spokojnego miejsca do zamieszkania. Do centrum można bez problemu dojechać pociągiem lub autobusem. Całkiem dobrze odnajdą się tu rodziny z dziećmi, osoby starsze i ogólnie wszyscy ceniący sobie ciszę. 

Mokotów

Dzielnica ta należy do bardziej prestiżowych, a są osoby, dla których ma to duże znaczenie. Bardzo dobrze rozwinięta sieć komunikacyjna, ze szczególnym naciskiem na połączenie ze Śródmieściem sprawia, że jest to doskonałe miejsce dla wszystkich, którzy cenią sobie szybki dojazd w najważniejsze miejsca, w tym do pracy, szkoły lub na miejsca spotkań towarzyskich. 

Wesoła

Kolejna dzielnica idealna dla miłośników zieleni i spokoju. Kolejną zaletą są dość niskie ceny domów oraz dostęp do Szybkiej Kolei Miejskiej, dzięki której możemy bez przeszkód dostać się do centrum miasta w około 20 minut. 

Wola

Miejsce doskonałe dla aktywnych. Liczne kluby sportowe i parki sprawiają, że miejsc do dbania o kondycję nie brakuje. Dynamicznie rozwija się tutaj infrastruktura biznesowa, przez co jeśli zdecydujemy się mieszkać na Woli, istnieje duża szansa, że będziemy mieć całkiem blisko do pracy. 

Żoliborz

Niezwykle piękna dzielnica Warszawy, z dosyć drogimi działkami. Wysoka cena jednak nie powoduje spadku atrakcyjności tej dzielnicy. Ma ona kameralny charakter, dzięki czemu doskonale odnajdą się tam osoby ceniące sobie spokój. Kolejną zaletą to świetny dojazd do centrum, a w połączeniu z dużą ilością terenów zielonych, dla wielu wydaje się dzielnicą idealną.