Zaznacz stronę

Atrakcyjnie wyglądające szeregowce Wilanów przykuwają Twoją uwagę z dnia na dzień coraz bardziej? Interesują Cię nowoczesne trendy w wyglądzie domów? Zatem usiądź wygodnie i przeczytaj, pod jakim względem nowoczesne budownictwo może przypaść Ci do gustu.

Trendy budownictwa XXI wieku – stawiamy na nowoczesność

Na pewno mijasz codziennie wiele domów w starym stylu. Kwadratowe, nijakie, pomalowane na jeden mdły kolor… Możesz wówczas poczuć budzące się pragnienie, by Twój dom był inny. Dobra wiadomość jest taka, że tak właśnie może być!

Współcześnie budowane domy to wyraźny sygnał dokonującej się właśnie zmiany pokoleniowej. Stawiamy dziś na minimalistyczną budowę, gdzie najpopularniejsze są np. dachy dwuspadowe. Ich prosta konstrukcja zapobiega osadzaniu się śniegu w szczelinach, a idąc dalej, możemy zaobserwować rozwiązanie takie jak nowoczesna stodoła. Na czym ono polega? Rezygnujemy w tym przypadku z okapu, dach kończy się na równo ze ścianą, tworząc wygląd wspomnianej już stodoły. Rozwiązanie to niekoniecznie musi przemawiać do upodobań wszystkich, ma ono jednak swoje zalety.

Kolejnym trendem jest stosowanie jak największych okien lub przeszklonych ścian od strony południowej. Ma to swoje dwa główne powody. Pierwszym jest większe wykorzystanie energii słonecznej, co pomoże zmniejszyć rachunki za ogrzewanie. Drugi powód ma naturę bardziej estetyczną. Mieszkając w większym mieście, tęsknimy często do zielonych terenów, które mamy często już tylko na własnym podwórku.

Smart dom. To już marzenie coraz większej grupy społeczeństwa. Automatycznie zamykana brama wjazdowa, rolety, system inteligentnego oświetlenia i wiele innych technologicznych udogodnień, które zyskują na coraz większej popularności. Z jednej strony świadczy to mocno o naszym lenistwie, z drugiej jednak, gdy należymy do osób zabieganych, możemy często z pomocą specjalnego systemu upewnić się, że dom jest zamknięty bezpiecznie na cztery spusty podczas naszej nieobecności.

Użytkowe poddasze. Coraz częściej rezygnujemy z klasycznych strychów, na których moglibyśmy zbierać rzeczy przydatne średnio raz na 30 lat. Zamiast tego albo rezygnujemy z poddasza całkowicie już na etapie budowy domu, lub decydujemy się na piękne, nowoczesne aranżacje, w ramach których niepozorny strych staje się pięknie urządzonym pomieszczeniem użytkowym. Marzy Ci się sypialnia na poddaszu, własny gabinet, do którego nikt z domowników nie ma wstępu oprócz Ciebie? A może łazienka z oknem na dachu i widokiem na gwiazdy, gdy będziesz zażywać kąpieli w wannie? Wszystkie te pomysły i oczywiście szereg innych możesz często z łatwością realizować w nowoczesnych wnętrzach.

Nowe domy Wilanów

Zapoznając się bliżej z atrakcyjną ofertą lokum na warszawskim Wilanowie, nasuwa się pytanie, co też możesz zyskać, zamieszkując właśnie tam? Okazuje się, że całkiem dużo. Ceny domów i mieszkań w samym centrum mogą przyprawiać o zawrót głowy, jednak oprócz tego zamieszkanie w sercu Warszawy poza bliskim dostępem do wszystkich najważniejszych miejsc, niekoniecznie musi mieć dużo zalet. Może zatem warto osiedlić się w miejscu nieco bardziej oddalonym, z niższymi cenami i większym spokojem? Jeśli ta idea bardziej do Ciebie przemawia, tak jak zresztą i do wielu innych osób szukających nowego domu, na pewno zainteresują Cię atrakcyjne segmenty Wilanów. Dlaczego warto zamieszkać właśnie tam?

Dom Wilanów – tylko w Cichej Dolinie!

Cicha Dolina to urokliwa nazwa dla jednego z osiedli na Wilanowie, na którym trwa obecnie drugi etap inwestycji. Jeśli się zdecydujesz, już po krótkim czasie możesz mieszkać w domu wykończonym pod klucz lub nabyć nieruchomość w stanie deweloperskim, którą urządzisz wedle własnego uznania. Jest to piękne osiedle położone blisko Wisły, zatem jeśli lubisz spacery nad rzeką, będziesz mieć ku nim częstą okazję w czasie wolnym. Co więcej, jeśli interesuje Cię odkrywanie historii Warszawy, całkiem niedaleko mieszczą się ruiny pałacyku z 1811 roku, który może skrywać wiele tajemnic… to jedynie ciekawostka dla zainteresowanych, a wracając do tematu, gdy podejmiesz decyzję o zamieszkaniu w Cichej Dolinie, przeniesiesz się do miejsca bez hałasu, bez pośpiechu, które może być Twoim azylem po wyczerpującym dniu. Nie wyobrażasz sobie domu bez ogródka? Domy w Cichej Dolinie wyjdą naprzeciw Twoim oczekiwaniom!