Zaznacz stronę

Kilka lat temu dotarła do Polski moda ze Stanów Zjednoczonych na „self storage”, czyli samoobsługowe zewnętrzne lub wewnętrzne boksy magazynowe. Dostęp do takich magazynów jest całodobowy, przez siedem dni w tygodniu, dzięki spersonalizowanym kartom magnetycznym, które dostaje się natychmiast po podpisaniu umowy wynajmu. Takie magazyny są doskonałą alternatywą dla piwnic i garaży. W tego typu magazynach jest stała temperatura, monitoring, ochrona, komórki magazynowe mają powierzchnię od 1 metra kwadratowego do 30 metrów kwadratowych. Zapewniony jest podjazd dla samochodów. Korzystają z nich chętnie osoby prywatne, które mają, na przykład małe mieszkania i nie mają gdzie przechowywać rowerów, skuterów, sprzętu narciarskiego, niepotrzebnych mebli kuchennych czy starych książek. Magazyny do wynajęcia są świetnym rozwiązaniem, jeżeli trzeba przechować rzeczy na czas przeprowadzki lub dużego remontu.

Znajdź magazyn idealny

Firmy wynajmujące magazyny często też świadczą usługi dodatkowe, oferując także pomoc przy przeprowadzce, szeroki zakres usług transportowych do magazynu a także z magazynu do domu klienta. W wielu magazynach można także kupić wiele materiałów pomocnych przy pakowaniu, składowaniu lub przenoszeniu magazynowanych rzeczy. Można zakupić różnej wielkości kartony, taśmy do pakowania, różne folie zabezpieczające typu bąbelkowego, folie termiczne do pakowania, sznurki, rękawice ochronne i wiele innych potrzebnych akcesoriów. Coraz więcej firm, którym do prowadzenia działalności gospodarczej potrzeba dużych powierzchni do magazynowania towarów, redukując koszty firmy, rezygnuje z własnych magazynów i decyduje się wynajmowanie powierzchni magazynowych. Firmy potrzebują powierzchni magazynowych po przechowywania towarów sezonowych, narzędzi, różnych materiałów promocyjnych, a także miejsca na przechowywanie segregatorów ze starą dokumentacją, na archiwa. Można wynająć magazyny parterowe, wielokondygnacyjne, magazyny wyposażone w chłodnie. Niektóre firmy do swojej działalności potrzebują bardzo dużych i wysokich, nowoczesnych powierzchni magazynowych, o wysokim standardzie. Takie magazyny o podwyższonym standardzie również można bez większego problemu znaleźć do wynajęcia.

magazyn

Wyposażone są w ogrzewanie sterowane indywidualnie, z bramami i dokami, dobrym doświetleniem światłem naturalnym dzięki świetlikom dachowym, z rampami rozładunkowymi, placem manewrowym dla tirów, własnym parkingiem, monitoringiem, kontrolą wjazdów i wyjazdów przez całą dobę. Właściciele magazynów proponują bardzo elastyczne umowy wynajmu, dostosowane do potrzeb klientów. Nie ma z góry narzuconych okresów wynajmu, to klient decyduje przez jak długi okres czasu będzie wynajmował magazyn. Mogą to być zaledwie dwa dni, kilka tygodni czy kilka miesięcy. Właściciele powierzchni magazynowych oferują wiele przydatnego sprzętu, takiego jak wózki widłowe, wózki transportowe, suwnice, żurawie. Magazyny do wynajęcia mają bardzo różne lokalizacje. Możemy wynająć magazyny poza miastem, atrakcyjne położone przy drogach szybkiego ruchu lub w granicach administracyjnych miasta.

Więcej na ten temat na stronie DCHRS <<<