Zaznacz stronę

Ogrodzenie nie tylko gwarantuje nam bezpieczeństwo. Może ono również stanowić element dopełniający wygląd zewnętrzny naszego domu. Obecnie możemy zdecydować się na różnorodne ogrodzenia różniące się wyglądem, materiałem wykonania czy odpornością na czynniki zewnętrzne. Ogrodzenia panelowe ze stali, odpowiednio dobrane do projektu danego budynku staną się elegancką ozdobą przy czym jednocześnie będą wytrzymałe na działanie czynników zewnętrznych. Czym są i jak zamontować ogrodzenia panelowe ze stali? 

Ogrodzenia metalowe – rodzaje

Ogrodzenia metalowe mogą być wykonane z siatki tradycyjnej lub plecionej. Możemy również zdecydować się na panele z siatki malowane proszkowo. Siatkę budującą ogrodzenie w wersji plecionej zazwyczaj znajdziemy z oczkami wielkości 50 x 50 mm lub 60 x 60 mm, a w wersji 51 x 102 w przypadku siatki zgrzewanej. Tego typu ogrodzenie jest przeważnie rozwiązaniem systemowym, więc zarówno słupki jak i pozostałe elementy zakupimy u jednego producenta.

Montaż ogrodzenia panelowego

Aby nasze ogrodzenie wyglądało elegancko koniecznie należy przemyśleć jego ustawienie. Słupki bramowe, które zostaną włożone do ziemi powinny być dokładnie odmierzone, tak aby mieć pewność, że postawione ogrodzenie będzie równe i estetyczne. W pierwszej kolejności należy wkopać słupy w grunt, należy jednak pamiętać, że warto wykonać podsypkę z piasku czy z chudego betonu, co zagwarantuje nam stabilizację i trwałość postawionego ogrodzenia. Po osadzeniu słupów należy zalać słupy betonem i odczekać aż dokładnie zaschnie. Później można przytwierdzić płyty prefabrykowane do słupów. Montaż ogrodzenia panelowego nie jest skomplikowany i z łatwością porazi sobie z nim jedna osoba.montaż ogrodzeń kujawsko pomorskie

Ochrona zamontowanego ogrodzenia

Aby ogrodzenie było zabezpieczone przed korozją warto zakupione ogrodzenie pomalować specjalistyczną farbą, a następnie możemy dodatkowo pokryć je wybranym kolorem. Warto również zwrócić uwagę podczas zakupów czy wybrany przez nas produkt został zabezpieczony przed rdzewieniem. Jeśli jednak dane ogrodzenie nie jest zabezpieczone warto zakupić farbę podkładową, która zagwarantuje nam ochronę i trwałość. Można zdecydować się również na zakup siatki ocynkowanej ogniowo, która mimo że będzie droższa nie będzie wymagała dodatkowej konserwacji.

Jak wybrać odpowiednie ogrodzenie do swojego domu?

Aby nasze ogrodzenie mogło nam służyć przez długi czas i jednocześnie wyglądać elegancko należy dokładnie przemyśleć ich zakup. Ogrodzenie koniecznie powinno zostać dobrane do bryły danego budynku, rodzaju elewacji i otoczenia. Aby mieć pewność, że będzie ono pasowało dobrym pomysłem jest skorzystanie z porady architekta krajobrazu. Ogrodzenie powinno być dobrane również do otoczenia, czy ma nas chronić przed hałasem, wiatrem a może kurzem i spalinami?

Zdecydowanie się na ocynkowane panele ogrodzeniowe zagwarantuje nam eleganckie wykończenie naszej posesji i jednocześnie trwałość, przez co będzie nam ono służyło przez długi czas.