Zaznacz stronę

Obecnie coraz większą uwagę przykładamy do nowoczesnego budownictwa i zielonych sposobów budownictwa. Deweloperzy coraz chętniej wychodzą nam na przeciw oferując rozmaite ciekawe rozwiązania mieszkaniowe, które gwarantują, że nasze nowe lokum będzie bezpieczne dla środowiska i oszczędne dla naszych portfeli.

Kilka popularnych „eko-rozwiązań”

Nowoczesne sposoby ogrzewania mieszkań są drogie. Osoby, które patrzą krótkowzrocznie na temat wydawania pieniędzy, mogą nie dostrzec zalet płynących z takiego rozwiązania, jak np. panele słoneczne czy też pompy ciepła. Jednak nie da się nie zauważyć, że te koszta zwracają się w ciągu kilku lat – w postaci zdecydowanie niższych rachunków za ciepło. W perspektywie długoterminowej – a taka wydaje się być najrozsądniejsza gdy idzie o nieruchomości – koszty wcale nie są wysokie. Dzięki pompom ciepła można oszczędzić 10% w skali roku, co jest kwotą dużą w przypadku dużego, rozłożystego mieszkania.

Ogrzewanie podłogowe z roku na rok zyskuje coraz więcej fanów. Jest ono bardzo praktyczne, podłoga jest ciepła, mimo tego, że ciepłe powietrze ma tendencje do uciekania w górne części mieszkania. Oszczędność miejsca jest co prawda bardzo mała – jedynie kawałek przestrzeni pod oknem, który zwykle zajmuje kaloryfer – jednak w przypadku małych mieszkań i małych pomieszczeń, dom zyskuje wiele dzięki łatwiejszej ustawności mebli i przedmiotów w pokojach.

nieruchomości LubinCzy warto zatem poszukać dewelopera, który zagwarantuje nam mieszkanie w nowoczesnym, ekologicznym budynku? Jeśli poszukujemy mieszkania, w którym faktycznie chcemy mieszkać przez długie lata – z pewnością tak. Istotne wydaje się także to, że rozwiązania ekologiczne z roku na rok zyskują na popularności i coraz więcej ludzi przykłada do nich wagę. Z pewnością z czasem ta tendencja będzie się tylko nasilać, warto już dzisiaj pomyśleć o tym, że łatwiej nam będzie sprzedać nieruchomość proekologiczną niż budowaną tradycyjnie.

W przypadku samodzielnego budowania domu, właściciele coraz chętniej budują swoje lokale z użyciem eko materiałów. Dzięki temu nie tylko oszczędzają pieniądze (w perspektywie długoterminowej) ale i tworzą przyjazny środowisku lokal. Mieszkania budowane w pełni ekologicznie zachwycają swoim zgraniem z otaczającą je przyrodą. Często na dach takich domostw rosną rośliny, funkcjonują zielone ogrody itp.

Jeśli poszukujemy rozwiązań ekologicznych i sprawdzony warto zapytać dewelopera o to w jaki sposób i z użyciem jakich materiałów budowali dane lokum. Taka lista nie powinna być trudna do zdobycia, ponieważ deweloperzy muszą prezentować swoim klientom dane na temat nieruchomości, którą chcą oni nabyć.

Warto zapoznać się z opiniami klientów na temat konkretnego dewelopera. Taki, który może poszczycić się dużą ilością zadowolonych ze swoich domów klientów jest z pewnością rzetelnym i godnym polecenia.