Zaznacz stronę

Prefabrykacja rurociągów polega na odpowiednim przygotowaniu rurociągów stalowych czarnych bądź ocynkowanych zgodnie z projektem ustalonym przez klienta. Projekt ten może zostać opracowany również w biurze projektowym należącym do firmy wykonującą prefabrykację. Wszystkie procesy związane z prefabrykacją spełniają wymogi bezpieczeństwa i standardy techniczne. Aby osiągnąć zamierzony efekt wykorzystywane są najnowocześniejsze technologie, które gwarantują sprawne wykonanie na zamówienie rurociągów.

Zakres oferty prefabrykowania rurociągów.

Prefabrykacja rurociągów obejmuje między innymi docinanie rur na wymiar w zależności od potrzeb klienta. Jest to konieczne w sytuacji gdy niezbędna do wykorzystania rura jest zbyt długa co wyklucza jej montaż. Możliwe jest również rowkowanie lub gwintowanie rur, co jest niezbędne w sytuacji gdy pragniemy wykorzystać konkretne złączki uznanych producentów. Ponadto prefabrykowanie rur obejmuje wiercenie otworów pod króćce nakładkowe, które są krótkimi rurkami przymocowanymi do zbiornika doprowadzającego ciecz. Możliwe jest również wykonanie spawania króćców zarówno rowkowanych jak i gwintowanych. Rury mogą zostać także poddane procesowi pokrywania zabezpieczeniem antykorozyjnym, co dodatkowo zabezpieczy je i zagwarantuje ich trwałość.

Obecnie obserwowane jest wysokie zapotrzebowanie na wykonywanie gięcia rur zarówno na gorąco jak i na zimno. Proces prefabrykacji jest wykonywany zgodnie z oficjalnymi standardami z uwzględnieniem obowiązujących norm odnośnie danych prac. Ofertą, z której korzysta bardzo wiele fabryk i zakładów produkcyjnych jest gięcie rur 3D. Wykorzystanie tego systemu gięcia rur gwarantuje uzyskanie idealnego kształtu, mniejszą ilość spoin obwodowych. Klient decydując się na gięcie rur 3D otrzymuje rury przygotowane indywidualne pod jego zamówienie co jest niezwykle wygodnym rozwiązanie zwłaszcza w przypadku niestandardowych zamówień. Bardzo często firmy zamawiają wykonanie systemów rurociągowych bogatych w łuki, trójniki, zwężki czy kołnierze, które są montowane zgodnie z życzeniem klienta.

 

Dostawa rurociągów bezpośrednio do zamawiającego.

Możliwość dostawy sprefabrykowanych rurociągów jest wyjątkowo komfortowym rozwiązaniem zwłaszcza w sytuacji gdy zamawiane jest obrobienie większej ilości produktów. Sprefabrykowane rurociągi mogą zostać dostarczone w wyznaczone przez klienta miejsce montaż lub prosto na plac budowy. Dostawa oferowana jest bez względu na zamawianą ilość i rodzaj procesu jaki był wykorzystywany podczas obróbki.

Sprefabrykowane rury przed wysłaniem do miejsca przeznaczenia są znakowane oraz pakowane w wygodny sposób tak aby możliwa była ich szybka identyfikacja przez klienta. Dzięki odpowiedniemu przygotowaniu tuż po dostawie osoba zamawiająca może skorzystać z gotowych rur. Co więcej, dostawa jest planowana zgodnie z harmonogramem wygodnym dla klienta tak aby możliwe było zaspokojenie potrzeb ujawniających się podczas budowy. Ponadto możliwe jest zamówienie dodatkowych produktów niezbędnych do pracy takich jak elementy połączenia rurociągów, systemy podwieszania rurociągów, a nawet elementy technicznych instalacji np. przeciwpożarowych.

 

Kto może skorzystać z usługi prefabrykacji rurociągów?

Z usługi prefabrykacji rurociągów mogą skorzystać zarówno klienci indywidualni jak i biznesowi. Zarówno mniejsze jak i większe firmy często decydują się na podjęcie współpracy z firmą zajmującą się prefabrykacją. Niekiedy odpowiednie przygotowanie rur jest potrzebne w przypadku budowy lub innych prac u klientów indywidualnych. Niezależnie od wielkości zamówienia i rodzaju prac jakie muszą być przeprowadzone w związku z obróbką rur firma wykonująca prefabrykację gwarantuje profesjonalnie wykonaną pracę, której efektem będą doskonale przygotowane do dalszego montażu rurociągi.

industry pipes

Dlaczego warto skorzystać z usług firm oferujących prefabrykowanie rur?

Decydując się na skorzystanie z usług profesjonalnej firmy klienci oszczędzają zarówno swój czas jak i kapitał inwestując w usługę na najwyższym poziomie. Odpowiednio sprefabrykowane rury są gotowe do montażu, a dodatkowa dostawa wprost na plac budowy umożliwia zaoszczędzenie czasu związanego z koniecznością odbioru gotowego wyrobu. Rurociągi jakie klient otrzymuje od firm cechują się wysoką czystością instalacji co dodatkowo ogranicza poświęcane dodatkowych godzin na ich dokładne przepłukiwanie. Atrakcyjne ceny sprawiają, że wykonanie odpowiedniej obróbki rur nie wiąże się z potrzebą odkładania zamówienia na odległe terminy czy z wydawaniem znacznej sumy kapitału. Terminowość oraz dokładność wykonywanych prac sprawiają, że każdy klient będzie usatysfakcjonowany z podjętej współpracy.