Zaznacz stronę

Jeśli chcesz, aby twój pojazd był dobrze chroniony przed zimnem i warunkami atmosferycznymi, a także przed złodziejami, warto zainwestować w dobrze zrobiony garaż. A w samym garażu – w dobrej jakości bramę garażową.

Bramy garażowe – rodzaje

Aby dobrze wybrać bramę do garażu trzeba wziąć pod uwagę przede wszystkim rozmiary wjazdu do środka oraz rozmiary podjazdu czy miejsca przed garażem. To o tyle ważne, że wpływa na wybór rodzaju bramy. W przypadku wąskich, krótkich podjazdów lub garaży, które wychodzą wprost na drogę, lepiej nie montować bram uchylnych, ponieważ zajmują sporo miejsca. Sprawdzą się one na podjazdach długich, przy domu, wolnostojących i nie znajdujących się przy ulicy. Jeśli masz mało miejsca lepsze będą bramy garażowe rolowane, które zwijają się jak rolety okienne za nadprożem albo w narożniku ściany. Podobne są bramy segmentowe, gdzie brama chowa się do góry i rozkłada na suficie.

W każdym z tych trzech rodzajów bram należy przed montażem zadbać o dokładne wykończenia ścian. Tynkowanie czy malowanie ścian, gdy brama jest już zamontowana, grozi ich uszkodzeniem. W przypadku bram rolowanych i segmentowych w czasie montażu można mieć już wykończoną także podłogę, natomiast jeśli montujesz bramę uchylną – górną czy boczną – musisz pamiętać, że czeka cię jeszcze betonowanie bramy w podłodze. Dlatego lepiej w tym wypadku poczekać z położeniem podłogi.bramy garażowe Wałbrzych

Bezpieczna brama do garażu – zamki i blokady

Co do bezpieczeństwa garażu – jeśli nie montujesz w domu i garażu alarmu, a jednak chcesz mieć pewność, że samochód i inne przedmioty będące w garażu są dobrze chronione, warto podjąć odpowiednie kroki. Przede wszystkim jakość bramy, dalej – odpowiednie zamki i rygle. Rygiel zatrzaskuje się po zamknięciu, więc uniemożliwia otwarcie bramy garażowej bez klucza. Aby mieć pewność, że nikt nie podważy bramy, by wyłamać zamek, warto zamówić napęd elektryczny z blokadą dociskową, zapewniającą szczelne, trwałe zamknięcie.

Takie bramy są dodatkowo otwierane pilotem, co jest kolejnym ułatwieniem życia kierowcy. Bezpieczeństwo zapewnia solidnie zamontowana w ścianie ościeżnica, w której zamek blokuje się w kilku miejscach. Dobra rada – warto kupić bramę od razu z napędem i omawianymi zabezpieczeniami, gdyż ich dokupienie osobno może być droższe.