Zaznacz stronę

Każdy, kto remontuje lub buduje dom powinien, choć trochę orientować się w dostępnych materiałach i rozwiązaniach. Pozwoli to kupić najlepsze akcesoria niezbędne do budowy. Dzięki temu dom będzie trwały, nie potrzebne będą ciągłe poprawki.

Do takich materiałów należą okna, które zostaną zamontowane w domu. Należy wybrać produkt odpowiedni do potrzeb. Nie tylko ze względu na estetykę. Stolarka okienna powinna być szczelna. Ważny jest też sama instalacja okien, powinna wspomagać ich szczelność. Dobrym sposobem by osiągnąć ten cel jest ciepły montaż, zwany również warstwowym.

Co warto wiedzieć o ciepłym montażu

Ciepły montaż jest w naszym kraju dość nową technologią. Ma za zadanie ograniczenie powstawania mostków termicznych. Pojawiają się one w miejscu styku ramy z murem, to miejsce jest, zatem newralgicznym punktem. Montaż warstwowy skupia się właśnie na uszczelnieniu tego miejsca.

Pierwszą kwestią dotyczącą tego rozwiązania jest usytuowanie ramy okiennej w murze. Jeżeli ściany domu są dwuwarstwowe i razem z izolacją ich grubość wynosi 10-15 cm, ramę osadza się jak najbliżej krawędzi zewnętrznej ściany. Tak by warstwa izolacji zachodziła na ramę. Jeśli mur jest trójwarstwowy lub też dwuwarstwowy i razem z ociepleniem jego grubość wynosi powyżej 15 cm, ramę montuje się bezpośrednio w warstwie izolacji. Jako, że nie daje to możliwości stabilnego mocowania, należy użyć dodatkowych elementów jak kotwy statyczne lub wysięgniki.

Więcej informacji

Na ciepły montaż składają się trzy warstwy izolacji. Pierwsza z nich, środkowa to tradycyjna pianka poliuretanowa. Stanowi barierę termoizolacyjną, ma za zadanie utrzymanie temperatury w środku budynku. Jest też od razu izolacją akustyczną.

Kolejna część to warstwa zewnętrzna, zabezpieczająca dom przed warunkami atmosferycznymi, szczególnie opadami deszczu. By wywiązywała się ze swojego zadania, w jej skład wchodzi folia lub taśma paroprzepuszczalna. Uszczelnia miejsca styku przy jednoczesnej dyfuzji pary wodnej.

Ostatnim elementem ciepłego montażu jest warstwa wewnętrzna. Do jej stworzenia używa się izolacji paroszczelnej. Blokuje parę wodną i wilgoć znajdującą się w domu przed przenikaniem do warstw termoizolacji. Takie rozwiązanie znacznie zmniejsza utratę energii.ciepły montaż LUCH

Dowiedz się więcej – ciepły montaż LUCH

Nowoczesna technologia

Ciepły montaż okien to nowoczesne rozwiązanie. Wspomaga naturalne właściwości izolacyjne zakupionej stolarki okiennej. Skupia się na ograniczeniu powstawania mostków termicznych odpowiedzialnych za utratę energii.

W celu właściwego wykonania montażu warstwowego, potrzebna jest wykwalifikowana ekipa. Nie można dopuścić do popełnienia błędów podczas instalacji. Wszelkie nieszczelności spowodują efekt odwrotny do zamierzonego, utrata energii będzie większa. Specjaliści w dziedzinie montażu zapewnią, że inwestycja, jaką są okna będzie odpowiednio spełniała swoje zadania. Po czasie okaże się, że ciepły montaż pozwala zaoszczędzić na rachunkach.