Zaznacz stronę

Coraz więcej osób decyduje się na zakup lub wynajem mieszkań w Warszawie z rynku wtórnego.

Nic w tym dziwnego, gdyż nowe mieszkania powstają w dzielnicach niezwykle atrakcyjnych pod kątem lokalizacji. Obecnie z wielu warszawskich osiedli można w dogodny sposób dostać się do centrum komunikacją miejską lub dobrze poprowadzoną drogą. Gdzie zatem warto zamieszkać w Warszawie? Jakie dzielnice są najlepsze do życia?

Na co zwrócić uwagę kupując mieszkanie w stolicy? Warszawa słynie z bogatego wyboru mieszkań z rynku wtórnego, co jednocześnie przekłada się na ich cenę. Obecnie wiele osób kupuje mieszkanie w oparciu o upodobania dotyczące poszczególnych dzielnic. Trudno się dziwić, gdyż Warszawa to jedno z najdroższych miast. Dlatego kupując swoje wymarzone mieszkanie warto zorientować się, w której dzielnicy będzie to opłacalne nie tylko pod kątem cenowym, ale przede wszystkim – infrastruktury osiedla. 

Warszawa przyciąga Polaków z każdego zakątka. To tutaj najłatwiej jest zdobyć wysoko płatną pracę, a także szybko znaleźć mieszkanie do kupienia. Jednocześnie stolica jest niezwykle szybko rozwijającym się miastem – nie tylko pod względem atrakcyjnych miejsc pracy, ale również możliwości spędzania czasu wolnego. Korzystają z tego przede wszystkim młodzi ludzie, którzy pragną zapewnić sobie i swoim rodzinom odpowiedni komfort życia.

Wilanów – najszybciej rozwijająca się dzielnica Warszawy

W ostatnich latach Wilanów stał się jedną z najbardziej rozwijających się dzielnic Warszawy. Przyczynili się do tego deweloperzy, którzy rozpoczęli tutaj budowę mieszkań w bardzo atrakcyjnych cenach, przy jednoczesnym zapewnieniu komfortowej infrastruktury oraz dostępu do terenów zielonych i miejsc spotkań.

Wilanów, a w szczególności jego zaciszna część Zawady, zachęca do tego, aby kupić tutaj mieszkanie. To nie tylko spokojna, ale również kameralna dzielnica. Można stąd bez problemu dostać się do centrum miasta bez konieczności stania w korkach. Dodatkowo na osiedlu znajdują się liczne place zabaw, a rodzice z dziećmi będą mieli możliwość zapewnienia swoim maluchom miejsca w prywatnym bądź państwowym przedszkolu.

Wilanów rozwija się bardzo szybko, a mieszkańcy nie tylko mogą dojechać do centrum w krótkim czasie samochodem bądź komunikacją miejską. Na miejscu można również bez ograniczeń korzystać z zielonych terenów w celach rekreacyjnych oraz relaksu. Nowopowstające mieszkania zachęcają do zakupu ze względu na cenę, która jest stosunkowo niższa niż w innych częściach Warszawy.

Mokotów – w samym centrum stolicy

Mokotów od zawsze należał do jednej z najbardziej popularnych dzielnic Warszawy. Nic w tym dziwnego, gdyż znajduje się bardzo blisko centrum, a także zawiera wszelkie udogodnienia dla mieszkańców. Mokotów jest jednak uznawany za drogą dzielnicę pod kątem kupna mieszkania, ale i tak młodzi nie rezygnują z inwestycji.

Mokotów to także dzielnica bardzo prestiżowa. W większości można tutaj zamieszkać w mieszkania z rynku wtórnego. Coraz częściej jednak można zauważyć zupełnie nowe inwestycje, które z pewnością wpłyną na ceny mieszkań w przyszłości.

mieszkanie w Warszawie

Żoliborz – atrakcyjne mieszkania niedaleko centrum

Żoliborz natomiast zachwyca wszystkich swoim urokiem. Dzielnica jest położona w bardzo bliskiej odległości od centrum, a jednocześnie jest doskonale skomunikowana z innymi osiedlami. Żoliborz jest również określany jako jedna z najbezpieczniejszych dzielnic Warszawy, dlatego kupując mieszkanie w tym miejscu, nie trzeba się zbytnio martwić o swoje bezpieczeństwo. Warto również wspomnieć, że ceny mieszkań na Żoliborzu są znacznie niższe od cen mieszkań w Śródmieściu czy na Mokotowie.

Ursynów – dzielnica pełna zieleni

Ursynów to doskonała lokalizacja dla osób aktywnych, które wolny czas uwielbiają spędzać na świeżym powietrzu. Mieszkanie zlokalizowane na Urysnowie z pewnością zadowoli również osoby, które pragną otwartej przestrzeni w cichej dolinie, a także możliwości korzystania ze ścieżek spacerowych w pobliżu Lasu Kabackiego.

Urysnów jest doskonale skomunikowane z centrum miasta, co zawdzięcza jednej z linii metra. Można zatem spokojnie stwierdzić, że w przyszłości mieszkania na Ursynowie zyskają na wartości.