Zaznacz stronę

Podstawą działania każdego biura są jego pracownicy. To oni decydują, o jakości wykonywanych usług. Wielogodzinna praca przy komputerze jest bardzo męcząca, więc dla pracowników biura niezwykle ważna jest wygoda. Należy, więc zadbać o wygodne fotele i funkcjonalne biurko. Bardzo ważne jest też oświetlenie w pomieszczeniach. Nie może wpływać negatywnie na wzrok, powinno zapewniać komfort i bezpieczeństwo dla zdrowia.

Jest wiele rodzajów oświetlenia dedykowanych dla biur. Wśród nich na szczególną uwagę zasługuje oświetlenie LED. Jego zamontowanie niesie ze sobą wiele ważnych korzyści. Nie tylko dla pracowników, ale też właścicieli.

Zalety technologii

Różne rodzaje lamp LED są coraz chętniej wykorzystywanym rodzajem oświetlenia. Wiele firm z różnych branż wykorzystuje właśnie ten typ źródła światła. Na taki stan rzeczy wpływa wiele zalet technologii LED. Najważniejsze z nich to:

  • Znakomita wydajność – oświetlenie LED to najbardziej wydajny typ oświetlenia dostępnego na rynku. Wykorzystuje zdecydowanie mniej energii niż inne lampy. 80% Pobieranej energii elektrycznej przetwarzane jest na światło. Tylko 20% zostaje zamienione się w ciepło.
  • Duża wytrzymałość – Lampy LED odznaczają się ogromną wytrzymałością na uszkodzenia. W lampach nie są stosowane żadne elementy, które mogłyby się stłuc. Podstawowe składniki oświetlenia LED to tworzywa sztuczne oraz aluminium.
  • Długa eksploatacja – ogromną zaletą technologii LED jest jej wysoka żywotność. Produkty wysokiej, jakości będą świecić od 25 do 50 tysięcy godzin. Gasną i włączają się w ciągu kilku mikrosekund, co też jest niezwykle ważne.
  • Aspekt ekologiczny – diody LED są w 100% przetwarzalne w procesie recyklingu. W fazie produkcji nie wykorzystuje się żadnych szkodliwych dla środowiska składników.

Potrzebna analiza

By biuro w pełni wykorzystało potencjał technologii LED, przed zamontowaniem lamp konieczna jest pewna analiza. Pierwszą ze spraw, które należy określić jest wielkość natężenia światła. Stosowne oprogramowanie ustali, jaka ilość luksów będzie najlepsza w określonych pomieszczeniach. Niemniej ważną sprawą jest wybór stosownego rodzaju lamp. Jest wiele rodzajów oświetlenia głównego. Może być ono wspomagane lampami punktowymi umieszczonymi na biurkach. Po znalezieniu idealnie pasującego rodzaju oświetlenia, można przejść do sprawdzania ofert producentów. Wybór jest ogromny i wpływa na bardzo korzystne ceny.

lampa-led-luxon-biurowa

Powyżej widzimy lampę LED od firmy Luxon o mocy 40 Wattów, daje 4300 j. strumenia światła w biurze. Lampy biurowe Luxon to znakomita oszczędność energii.

Korzyści dla biura

Najistotniejszą zaletą oświetlenia LED z perspektywy pracownika biura jest to, że nie szkodzi zdrowiu. Zwiększa komfort pracy i sprawia, że oczy nie męczą się dodatkowo. Wygoda dla pracownika przekłada się na jego większą wydajność. Kolejna istotna zaleta to oszczędności. Jako, że lampy LED są bardzo wydajne i nie pobierają ogromnych ilości energii, rachunki za prąd są znacznie niższe. Dzięki temu można zakupić nowy sprzęt biurowy lub zainwestować w inne niezbędne wyposażenie.