Zaznacz stronę

Każdy z nas posiada jakiś domowy magazyn. Dla mieszkańców bloków jest to najczęściej piwnica. Mieszkańcy kamienic mają do dyspozycji, oprócz piwnic, komórki na zewnątrz budynków. Posiadacze domów jednorodzinnych posiadają większy wachlarz możliwości do urządzenia składziku. Chodzi tu o strychy i garaże, w których można przechowywać różne rzeczy.

Niezależnie od tego gdzie znajduje się składzik, problemy są podobne. Najpoważniejszym jest często opróżnienie go z rzeczy przeznaczonych do utylizacji. Mogą to być stare meble, materiały po remoncie czy budowie, odpady gabarytowe lub elektroodpady. Posprzątanie i umycie piwnicy czy strychu to spore przedsięwzięcie.

Utylizacja odpadów

Jest kilka sposobów utylizacji odpadów z domowego magazynku. Pierwszym z nich jest samodzielne wyniesienie wszystkich odpadów. Najlepiej zgrać te czynności z wywozem odpowiedniego rodzaju śmieci z naszej okolicy przez odsługującą nasze miejsce zamieszkania firmę. Wystawiamy po prostu odpady pod kontenerami na śmieci.

Nie zawsze jednak nasze sprzątanie pokryje się z wywozem odpadów gabarytowych czy elektroodpadów. Dlatego też możemy zamówić w wyspecjalizowanej firmie kontener na odpady. Zostaje od dostarczony na nasz adres zamieszkania, wrzucamy do niego odpady i pracownicy firmy odbierają go. Dostępne są kontenery na różnego rodzaju odpady, dostosowane do ich specyfiki. Jeżeli nie mamy czasu sami wynosić sprzętów z piwnicy, pracownicy wynajętej przez nas firmy zrobią to za nas >> Sprawdź <<

Dokładne czyszczenie

Posprzątanie naszego domowego magazynu to często tylko pierwsza część gruntownego sprzątania. Bardzo ważne jest też mycie powierzchni połączone z ich dezynfekcją. Zależy to od stopnia zabrudzenia. Jeżeli jest bardzo duży i dodatkowo mieliśmy do czynienia ze szkodnikami czy też gołębiami, dezynfekcja będzie niezbędna. W takim wypadku najlepiej zdać się na specjalistów. Posiadają, bowiem odpowiedni sprzęt i umiejętności by pozbyć się nagromadzonego brudu. W szczególności odchodów wszelkich szkodników, jakie mogły dostać się do piwnicy czy na poddasze, nieczystości mogą mieć szkodliwe dla nas właściwości. Dezynfekcja ponadto niszczy drobnoustroje i grzyby niebezpieczne dla zdrowia.

sprzątanie strychówProces mycia i odkażania odbywa się w kilku etapach. Najczęściej na początku jest mechaniczne lub ręczne mycie posadzek i innych powierzchni. Następnie mamy do czynienia z wstępnych odkażaniem za pomocą gorącej pary. Dalej przechodzi się do dezynfekcji poprzez rozpylenie środków chemicznych. Na koniec możemy zamówić ozonowane w celu usunięcia nieprzyjemnych zapachów.

Konkretne działania

Nasze domowe magazyny mieszczą się w różnych miejscach. Mogą to być piwnice, strychy, garaże, komórki. Od czasu do czasu potrzebują kompleksowego sprzątania. Trzeba usunąć z nich zalegające odpady. Następnie konieczne będzie mycie i dezynfekcja, szczególnie, jeżeli pojawiają się szkodniki. Po myciu będziemy mieli bezpieczny dla zdrowia składzik.