Zaznacz stronę

Loft po angielsku oznacza strych. Jest to pomieszczenie stworzone na nowo w starym przemysłowym budynku. Mogą to być mieszkania powstałe w starej hurtowni, hucie czy fabryce. Lofty dzielą się na dwie kategorie – hard lofty i soft lofty. Tak zwany harf loft – jest to kompleks mieszkań, który powstaje w starej fabryce czy hucie, już dawno wybudowanej i nieużytkowanej. Lofty o typie soft są budowane od samego początku, zachowując styl budownictwa przemysłowego.

Czym charakteryzują się lofty?

Lofty przede wszystkim odznaczają się ogromną wielkością pomieszczeń. Niecodzienna wielkość i ilość szyb, które znajdują się w takim mieszkaniu nawiązuje do styl budownictwa przemysłowego. Loft jest bardzo ciekawym pomysłem na zakup mieszkania, różni się bowiem znacznie od prostych, nowoczesnych mieszkań praktycznie wszystkim. Wysokie sufity, charakterystyczne dla fabryk i hurtowni, pozostają po zamknięciu fabryki i w momencie odnawiania budynku w celu wybudowania mieszkań dla ludzi sufity te są charakterystycznym odznaczeniem. Loft posiada także ściany i podłogi z materiałów surowych. Fabryki powstają bowiem z cegieł, dużej ilości szkła i kamieni. Dodatkowo wyróżnia mieszkanie typu lofty szczecin. Miejsce to można zagospodarować zależnie od tego czy mieszkanie jest już wykończone czy też tylko do odstąpienia. Duże, przestrzenne pomieszczenia mogą być idealne do wypoczynku i wykonywania codziennych czynności.

Dlaczego warto wybrać loft?

Loft jest wartym uwagi typem mieszkania. Różni się znacznie od mieszkania zwykłego, jest oryginalne i przede wszystkim piękne. Pomysł na wybudowanie nowych pomieszczeń służących do ponownego użytkowania jest o tyle dobry, że zachowuje przy tym swój standard. Poza niecodziennym wyglądem mieszkania, mamy także do czynienia z jego przestrzennością. Dodatkowo, wielkie okna rozpostarte na całą wielkość ściany optycznie powiększają całe mieszkanie. Loft może mieć charakter ekskluzywnego pomieszczenia i jest stworzony z myślą o osobach ceniących wygodę i przestrzeń. Mieszkanie jest duże, więc spokojnie może je zakupić kilkuosobowa rodzina. Loft poza tym jest bardzo oryginalnym typem mieszkania. Jest to przestrzeń idealna dla artystów.

Lofty na sprzedaż

Lofty na sprzedaż dostępne są w każdym – większym lub mniejszym mieście. Charakterystyczny budynek wydaje się być nie tylko atrakcyjny ale też i użytkowy. Duże okna, belki w niektórych mieszkaniach służące do podtrzymania budowli, czy ściany z cegły lub kamienia przypominają przytulny, luksusowy apartament. Lofty na sprzedaż pojawiają się dosyć często i warto skorzystać z takiej okazji, z powodu oryginalności tego typu mieszkań. Lofty w typie hard czy soft, mogą się od siebie różnić, jednak wciąż jest to dobry pomysł na zakup takiego mieszkania i  urządzenia go w nowoczesnym lub klasycznym stylu. Loft ponadto dobrze sprawdzi się jako pracownia. Ze względu na duże okna, pomieszczenia są bardzo dobrze oświetlone.